Efektivním a přirozeným regulátorem populací obtížných much ve stájích, který se komerčně používá je drobný blanokřídlý parazitoid druhu Muscidifurax raptorellus a některé další druhy tohoto rodu.
Geografický původ má v Jižní Americe, ale v současnosti se komerčně využívá celosvětově.
Dospělá oplozená samice vyhledává kukly much, do kterých klade zpravidla 1 – 4 vajíčka, ale může jich naklást až 8. Uvnitř kukly se pak vyvíjí larvy a tím postupně zahubí hostitele. Při vyšších teplotách nad 25 °C trvá vývoj od vajíčka po dospělce okolo 2 týdnů. Při teplotě 20 °C může být vývoj o poznání delší a bylo zjištěno, že trvá 31 – 35 dní. Samice naklade 16 – 20 vajíček za den a za celý život okolo 150.
Parazitická vosička M. raptorellus je vhodná do chovů, kde se používá jako podestýlka sláma či separovaná kejda. Dodává se v podobě kukel mouchy domácí, které jsou parazitované touto vosičkou. Z těchto kukel se líhnou dospělé vosičky. Rádius, ve kterém samička vosičky vyhledává kukly k parazitci je zhruba 10 m2.
Závěrem je nutné poznamenat, že téměř stoprocentní účinnosti této metody může být však dosaženo pouze tehdy, jsou-li splněna všechna pravidla a kázeň v načasování, dávkování, odklizu exkrementů, krmiv a nečistot.